CAŁE SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI

W JEDNYM MIEJSCU

W TWOIM GABINECIE

W ZASIĘGU TWOJEJ RĘKI

ARïA to w pełni zintegrowany system CAD/CAM dla stomatologii klinicznej.

 

Najnowocześniejsza na rynku głowica skanująca i700 w połączeniu z konsolą ARïA XP sprawi, że
z łatwością przeniesiesz swój gabinet w cyfrowy świat protetyki ale również ortodoncji, implantologii czy diagnostyki 3D.

 

Technologia frezowania VHF – jednocześnie w bloczkach z pełnej ceramiki, ceramiki z dwukrzemianu litu czy tlenku cyrkonu pozwala wykonać większość prac protetycznych w gabinecie bez konieczności korzystania z laboratorium protetycznego.

 

Natomiast pełna integracja z drukarkami 3D umożliwia wykonywanie nakładkowych aparatów ortodontycznych we własnym zakresie, z pominięciem kosztownych pośredników.

SKANER

Głowica skanująca MEDIT i700 jest najnowszym osiągnięciem inżynierii technologii skanowania 3D. Od premiery na wystawie IDS 2021 i wyznacza nowe standardy w skanowaniu wewnątrzustnym.

Wyprzedza produkowane dotychczas skanery pod względem precyzji odwzorowania powierzchni, szybkości pracy oraz co być może najważniejsze: prostoty obsługi i użytkowania.

Skanowanie w pęłnym kolorze i w jakości Full HD  całych łuków lub wybranych fragmentów jest osiągalne bez specjalistycznych umiejętności. Po krótkim przeszkoleniu każdy lekarz lub pomoc stomatologiczna może samodzielnie skanować i projektować protezy czy aparaty ortodontyczne.

UNIT

Dzięki funkcjonalnej konsoli ARïA XP praca ze skanerem jest wygodna, bezpieczna i ergonomiczna.

Panoramiczny, 22 calowy – dotykowy monitor pozwala dokładnie analizować pole pracy. Co ważne – aktywna powierzchnia monitora umożliwia obsługę w rękawiczkach zapewniając najwyższy stopień higieny.

Optymalnie skonfigurowany moduł komputerowy gwarantuje płynną pracę bez zakłóceń czy irytujących zawieszeń systemu karty graficznej, tak częstych w przenośnych laptopach. Projektowanie przy pomocy konsoli ARïA XP to czysta przyjemność.

FREZARKA

Wirualny świat skanowania i projektowania 3d ze świtam rzeczywistym łączy najnowszej generacji frezarka VHf F Z4

 Wysokoobrotowe wrzeciono w połączeniu z wydajnym (zintegrowanym) chłodzeniem redukuje czas frezowania nawet o 60 %. Sprawnie i szybko wyfrezuje każdy rodzaj ceramiki od miękkiego tlenku cyrkonu po spiekany dwukrzemian litu.

 Oryginalne, automatyczne bloki narzędziowe pomagają usprawnić i ułatwić przygotowanie do pracy urządzenia, a szeroki kąt wychylenia uchwytu umożliwia frezowanie głębokich podcieni oraz detali o skomplikowanym kształcie.

Dedykowane oprogramowanie CAM jest dostosowane do obsługi klinicznej – proste i intuicyjne. Cały proces frezowania odbywa się w pełni automatycznie – bez ingerencji człowieka.

SOFTWARE

Opcjonalnie możliwe jest zintegrowanie z  oprogramowaniem CAD.

 

System ARïA może korzystać z najpopularniejszej na świecie platformy EXOCAD. Dzięki otwartej w 100% architekturze systemu możliwy jest nieograniczony import i eksport plików projektowanych prac.

 

Program sam proponuje najlepsze rozwiązania a użytkownik je akceptuje lub indywidualnie koryguje.

 Takie rozwiązanie usprawnia i przyspiesza pracę.

Autonomiczny moduł informatyczny do skanowania i projektowania konstrukcji dentystycznych EXOPLAN powstał w ścisłej współpracy ze stomatologami i jest na bieżąco modernizowany aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników. Intuicyjne oprogramowanie prowadzi użytkownika krok po kroku podczas pracy. Proces projektowania  został maksymalnie ułatwiony.

 

System ARïA jest niezależny dzięki czemu posiada szeroki zakres możliwości rozwoju i rozbudowy oprogramowania, dostępne są moduły do projektowania wszystkich uzupełnień protetycznych i ortodontycznych:

 

PROTEZY STAŁE

Do projektowania : koron i mostów anatomicznych, konstrukcji koron i mostów do licowania, wkładów inlay, onlay, licówek, waxapów, teleskopów , zasuw i zatrzasków, belek i konstrukcji Castom Design

PROTEZY RUCHOME

Jeden z najnowszych modułów przeznaczony do wykonywania protez częściowych z tworzyw sztucznych oraz protez szkieletowych ze stali CoCr. Zaprojektowane protezy można wydrukować, wyfrezować lub wykonać metodą spieku laserowego SLM

IMPLANTY

Umożliwia szybkie i łatwe zaprojektowanie indywidualnych łączników( abutmentów) do implantacji. Tworzenie szablonów chirurgicznych pozwala poprawić precyzję osadzenia implantów i przyspiesza pracę chirurga.  Moduł zawiera bogate biblioteki konstrukcji implantów

ORTODONCJA

Zaawansowany program do diagnozowania i projektowania aparatów ortodontycznych, stałych i ruchomych. Uproszczone wersje pozwalają projektować aparaty nakładkowe typu align oraz szyny relaksacyjne czy ochronne. Dodatkowa opcja do archiwizacji modeli diagnostycznych.

DLACZEGO ARïA ?

Perfekcyjna jakość i precyzja głowicy MEDIT i700 w porównaniu z innymi

POJEDYNCZA KORONA

DOKŁADNOŚĆ:

Medit i700: 4,87 ± 1,69  μm
Trios3:         7,87 ± 1,22  μm
CS3600:       17,5 ± 6,51  μm
Omnicam:    11,9 ± 3,47  μm

CAŁY ŁUK

DOKŁADNOŚĆ:

Medit i700:  10,9 ± 0,98  μm
Trios3:         33,6 ± 6,15  μm
CS3600:        48,6 ± 9,8  μm
Omnicam:     68,0± 10,5  μm

REZULTATY POMIARÓW MÓWIĄ

SAME ZA SIEBIE

SYSTEM

VHF – uznany niemiecki producent i dostawca frezarek dla stomatologii i techniki dentystycznejZ technologii Z VHF korzysta większość profesjonalnych firm branży stomatologicznej w Europie. 30 lat doświadczeń w technologii frezowania.
EXOCAD – wiodący producent oprogramowania do projektowania CAD w stomatologii z siedzibą w Darmstad w Niemczech. Oprogramowanie EXOCAD jest jedynym systemem w pełni otwartym i nie obciążonym obowiązkowymi opłatami licencyjnymi.
MEDIT – firma, która zrewolucjonizowała branżę skanerów stomatologicznych. W okresie zaledwie kilku lat stała się leaderem i jednym z 3 największych producentów głowic dentystycznych skanerów wewnątrzustnych na świecie.

OD PROFESJONALISTÓW

 DLA PROFESJONALISTÓW

Frezarki, skanery i oprogramowanie wyprodukowane w Niemczech i Korei przez najlepsze firmy, leaderów w branży technologii CAD/CAM.

Profesjonalistów którzy swoje wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę inżynierską, wykorzystali aby wspomóc rozwój technologii dentystycznej i przekazać nowe narzędzie pracy innym profesjonalistom – stomatologom

BEZ OPŁAT LICENCYJNYCH

Korzystając z systemu ARïA nie musisz ponosić stałych, obowiązkowych opłat tylko dlatego że wykonujesz swoja pracę, tak jak ma to miejsce w innych systemach. Ewentualna, odpłatna  aktualizacja systemu jest dobrowolna i to Ty decydujesz czy jej potrzebujesz.

SYSTEM OTWARTY W 100%

  • Transfer plików bez limitu i ograniczeń
  • Pełna niezależność od dostawcy materiałów
  • Program CAD ze wszystkimi modułami w standardzie
  • Możliwość projektowania na programach innych dostawców
  • Najniższe koszty wytworzenia – gwarancja szybkiego zwrotu inwestycji i zysków

STEP BY STEP

System ARïA został skonstruowany w systemie modułowym. Nie musisz inwestować dużych środków w kompletny system CAD/CAM, możesz budować go sukcesywnie, dostosowując do aktualnych potrzeb i rozwojem technologicznym.

Ponieważ ARïA jest systemem w 100% otwartym zawsze masz możliwość zwiększenia możliwości wytwórczych szybciej niż inni.

PAKIET PROTECTION SERVICE

Wiemy że wysoka jakość urządzeń to nie wszystko. Równie ważne jest wsparcie techniczne i merytoryczne użytkowników podczas eksploatacji systemu.

Zespół najwyższej klasy specjalistów w technologii CAD/CAM jest do dyspozycji użytkowników systemu ARïA . Serwis obejmuje zarówno pomoc on-line  jak i konsultacje merytoryczne i  techniczne.

Z SYSTEMEM ARïA

W 2 MINUTY ZESKANUJESZ

W 5 MINUT ZAPROJEKTUJESZ

W 10 MINUT WYFREZUJESZ ODBUDOWĘ

KONTAKT

nieprawdopodobne

ale możliwe

Sprawdź sam i umów się na prezentację w Twoim gabinecie.

CZEKAMY NA KONTAKT

+48  507 191 073

www.aria-dent.com

kontakt@aria-dent.com